گردوی پاکوتاه پربار

گردوی پاکوتاه پربار

به دلیل کیفیت مرغوب مغز و عملکرد زیاد به عنوان یکی از بهترین  ارقام  تجاری و خوب گردو در قسمت های مرکزی کالیفرنیا شناخته شده است که حساسیت بالایی به بیماری بلایت دارد . باردهی اقتصادی این رقم از سال سوم شروع می شود در حالیکه باردهی اقتصادی ارقام دیگر از سال نهم آغاز می شود.ونهایت ارتفاع درخت بالغ به شش متر می رسد . تناژ در هکتار حدود ۵ تن گردوی خشک می باشد .فواصل کشت این درخت ۸*۸ و در هکتار حدود ۱۵۰ اصله می باشد .

گردو يكي از مهم ترين ميوه هاي خشك جهان و ايران است . ميزان توليد گردو در جهان در سال ۲۰۱۲برابر ۴/۳ ميليون تن بوده كه از ۹۹ هزار هكتار سطح زير كشت بارور حاصل گرديده است. ايران با توليد ۲۲۳ هزار تن محصول گردو، جايگاه سوم جهاني را پس ا ز کشورهای چین و آمريکا به خود اختصاص داده است.
اين مقدار محصول از سطح باروري به ميزان ۱۰۰ هزار هكتار حاصل مي گردد كه از اين نظر، ايران جايگاه چهارم جهاني را به خود اختصاص داده است.
گردو درختی چند منظوره ، با ارزش و با عمر باردهی بسیار طولانی (گاهي تا بیش از ۵۰۰ سال ) است و به دلیل سهولت در انبارداری و عمر انباری زیاد ( تا یکسال) و کیفیت بالای ارقام ایرانی امکان صادرات به کشورهای خارجی را داشته و در اکثر استانهای کشور قابل کشت و پرورش می باشد و در سالهای اخیر از سطح توسعه بالايي در میان محصولات سردسیری و خشک برخوردار بوده است.

bodur-ceviz

58948288

4 نظرات

  1. با سلام این رقم اسم تجاریش چی هست؟ و این که ادرس نهالستانتون رو می شه لطف کنید تا حضورا خدمت برسیم

  2. لطفا در مورد احداث باغ گردو مرا راهنمایی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*